مرغ جام کنفدراسیونها شیلی آلمان alman shili

مرغ: جام کنفدراسیونها شیلی آلمان alman shili jam کنفدراسیونها varzeshi-Football bein –

گت بلاگز اخبار اجتماعی اینکه گفته می‌شود مردم کازرون در درگیری‌ها دست به اسلحه بردند دروغ است / عضو شورای شهر کازرون

یک عضو شورای شهر کازرون در تشریح ریشه حوادث اخیر کازرون به وعده‌های انتخاباتی نماینده این شهرستان اشاره کرد و گفت: اخیراً امام‌جمعه قائمیه نیز چندین‌بار سخنرانی

اینکه گفته می‌شود مردم کازرون در درگیری‌ها دست به اسلحه بردند دروغ است / عضو شورای شهر کازرون

عضو شورای شهر کازرون: اینکه گفته می شود مردم کازرون در درگیری ها دست به اسلحه بردند دروغ است

عبارات مهم : روز گذشته

یک عضو شورای شهر کازرون در تشریح ریشه حوادث اخیر کازرون به وعده های انتخاباتی نماینده این شهرستان اشاره کرد و گفت: اخیراً امام جمعه قائمیه نیز چندین بار صحبت های مهیجی داشت و ترساندن کرد که اگر این طرح به نتیجه نرسد، مردم اسلحه دارند و راه قائمیه را که شاهراه ارتباطی هست، می بندند. درواقع این صحبت ها باعث تنش های فوق العاده ای در کل منطقه شد.

محمدامین مهرورز عضو شورای شهر کازرون در گفت وگو با اعتمادآنلاین در ارزیابی خود از ریشه حوادث این شهرستان طی ماه های گذشته اظهار کرد: شهرستان کازرون دارای شش بخش و شش شهر هست. آقای حسین رضازاده نماینده کازرون در مجلس دهم نیز متولد و بزرگ شده است یکی از شهرهای کازرون به نام قائمیه هست. او دور گذشته هم در انتخابات شرکت کرده بود ولی نتوانست وارد مجلس شود. در این دوره همه منطقه قائمیه یک صدا جهت رأی آوردن ایشان تلاش کردند و ایشان هم وعده داده بود که قائمیه را به شهرستان تبدیل می کند. این در حالی است که قائمیه 20 هزار نفر جمعیت دارد و با این جمعیت و وسعت، شرایط کافی جهت تبدیل شدن به شهرستان را ندارد و به ناچار جهت اینکه شرایط را داشته باشد باید یک شهر و دو بخش را از کازرون به آن الحاق کنند.

اینکه گفته می‌شود مردم کازرون در درگیری‌ها دست به اسلحه بردند دروغ است / عضو شورای شهر کازرون

مهرورز ادامه داد: در این دو بخش که بر اساس طرح ارائه شده است به وزارت کشور قرار بود به قائمیه الحاق شود، دو دهستان به نام های دشت برق و انارستان وجود دارد که پیوند فرهنگی عمیقی با کازرون دارند. این دو دهستان همچنین به لحاظ فاصله جغرافیایی به کازرون نزدیک تر هستند و رفت وآمد بیشتری با کازرون دارند. ضمن اینکه آن ها از 30 سال پیش درخواست الحاق به بخش مرکزی کازرون را داده بودند. مطرح شدن ایجاد شهرستان تازه باعث ناراحتی مردم این دو دهستان و همچنین مردم کازرون شد آیا که مردم کازرون به هویت طبیعی این دو دهستان نیز تعلق خاطر دارند و همین باعث حساسیت زیاد هم شده است بود.

عضو شورای شهر کازرون در گفت وگو با اعتمادآنلاین تصریح کرد: تجمع ها و اعتراض هایی در سال گذشته برگزار شد و شورای شهر کازرون نیز به تناسب اعتراض ها را منعکس می کرد و دراین باره به ریاست جمهوری هم نامه نوشته شد. بنده نیز در همین آخرهای با توجه به اینکه نماینده استان فارس در شورای عالی استان ها هستم، نامه ای را حضورا خدمت آقای جهانگیری معاون مدیر جمهوری ارائه دادم و مخالفت مردم را با این طرح اعلام کردم.

یک عضو شورای شهر کازرون در تشریح ریشه حوادث اخیر کازرون به وعده‌های انتخاباتی نماینده این شهرستان اشاره کرد و گفت: اخیراً امام‌جمعه قائمیه نیز چندین‌بار سخنرانی

او تأکید کرد: شورای شهر کازرون آینده نگری عواقب امنیتی و اختلافات قومی و قبیله ای این طرح را از قبل کرده بود.

مهرورز افزود: بعد از برگزاری تجمع های متفاوت اعلام کردند که دو دهستان دشت برق و انارستان را به کازرون الحاق می کنند. ولی با این وجود بحث های مختلفی در شهر مطرح می شد مبنی بر اینکه در آینده احتمالاً استان فارس به استان های فارس غربی و شرقی تقسیم می شود و اگر کازرون تقسیم شود، وقت مرکز استان شدن را از دست می دهد. همین باعث شد که مردم تصویر العمل نشان دهند و کل طرح را نپذیرند. چون سابقاً در وقت نمایندگی آقای باقری نژاد بخش دشت ارژن که الآن متعلق به شیراز هست، نیز از کازرون جدا شده است بود. مردم می گویند که آیا باید هر بار کازرون کوچک تر شود و حالا آیا باید زادگاه نماینده جدا شود؟ این در حالی است که بخش «جلوگالاده» به لحاظ قدمت و جمعیت از قائمیه بزرگ تر و قدیمی تر است و فاصله اش نیز از کازرون زیاد هست. مردم می گویند آیا این بخش جدا نمی شود؟ مردم می گویند آیا نماینده باید کل پرسشها و پروژه های شهرستان را رها کند و فقط به دنبال ارتقای زادگاه خود باشد؟ نماینده کازرون از روزی که نماینده شده است حتی یک جلسه عمومی هم با مردم کازرون نداشته است.

عضو شورای شهر کازرون گفت: بعضی کارها حساسیت مردم را نیز زیاد کرده هست. از جمله در دوراهی بوشهر که یک راه آن به کازرون و دیگری به قائمیه می رود، تابلویی راه اندازی شده است که مردم را تشویق می کند از مسیر قائمیه به شیراز بروند چون به لحاظ مسافت ده کیلومتر نزدیک تر از مسیر کازرون هست. این باعث حساسیت مردم شده است هست. ضمن اینکه نماینده از روزی که شروع به کارکرده تمام فکرش ارتقای قائمیه است گویی که کازرونی نیست.

اینکه گفته می‌شود مردم کازرون در درگیری‌ها دست به اسلحه بردند دروغ است / عضو شورای شهر کازرون

مهرورز افزود: بااین حال هفته گذشته دوباره مردم باخبر شدند که نماینده و امام جمعه در وزارت کشور حضور داشتند و پیگیر به نتیجه رسیدن این طرح هستند. اخباری هم بین مردم منتشر شد مبنی بر اینکه این طرح مورد تأیید نهادهای امنیتی ریاست جمهوری قرارگرفته و تنها در انتظار تصمیم نهایی هیئت دولت قرار دارد.

عضو شورای شهر قائمیه تصریح کرد: اخیراً امام جمعه قائمیه نیز چندین بار صحبت های مهیجی داشت و ترساندن کرد که اگر این طرح به نتیجه نرسد، مردم اسلحه دارند و راه قائمیه را که شاهراه ارتباطی هست، می بندند. درواقع این صحبت ها باعث تنش های فوق العاده ای در کل منطقه شد. امروز متأسفانه شاهد اختلافات قومی در منطقه کازرون و قائمیه هستیم و مردم قائمیه هم بر این باورند که این طرح حق آنان است که اگر محقق نشود، حقشان ضایع شده است است.

یک عضو شورای شهر کازرون در تشریح ریشه حوادث اخیر کازرون به وعده‌های انتخاباتی نماینده این شهرستان اشاره کرد و گفت: اخیراً امام‌جمعه قائمیه نیز چندین‌بار سخنرانی

مهرورز تأکید کرد: جهت ما سؤال است که آیا با وجود این همه پرسشها اقتصادی و اجتماعی در کشور، این طرح یکی از اولویت های دولت است؟ آیا باید در این شرایط دولت بی تدبیری کند و این نگاه را به طور براق بیان نکند که امروز اولویت ما این نیست؟ معاون سیاسی استانداری فارس با یک مصاحبه جنجالی اعلام کردند که این طرح به طور حتمی انجام می شود و همین باعث شد تنش ها زیاد شود.

او در تشریح حوادث سه روز گذشته کازرون گفت: تجمع مردم در سه روز گذشته، باعث دستگیری تعداد از افراد شد و در تصویر العمل به این اتفاق عده ای جهت آزادی آنان، تحرکاتی داشتند و درنهایت آزادی آنان باعث بروز اختلافات بیشتری شد. الان با وساطت شورای شهر کازرون و معتمدین جهت مردم توضیح داده شد که افراد معاند وارد شدند و کار تخریب اموال عمومی را انجام می دهند و این تجمع ها از مسیر یک مطالبه اجتماعی خارج شده است است و باید هشیار باشند. مردم هم به آگاهی رسیده اند و خدا را شکر شهر از روز گذشته شهر جو آرام تری گرفته است و کازرون کاملاً آرام است.

اینکه گفته می‌شود مردم کازرون در درگیری‌ها دست به اسلحه بردند دروغ است / عضو شورای شهر کازرون

مهرورز تأکید کرد: من فکر می کنم که این مسیر آرام سازی تنها می تواند با موضع گیری براق وزارت کشور نسبت به این طرح که جنجالی شده، ادامه یابد. اگر این طرح به طور قانونی و کارشناسی دنبال شود من فکر نمی کنم که مردم هم مخالفتی با آن داشته باشند.

او راجع به اینکه گفته می شود مردم کازرون در درگیری ها دست به اسلحه بردند گفت: این درست نیست و دروغ هست. کازرون در وقت انقلاب یکی از دوازده شهری بوده که در آن اعلام حکومت نظامی شد. مردم کازرون به انقلاب، رهبری و نظام ارادت دارند.

واژه های کلیدی: روز گذشته | شورای شهر | استان فارس | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz