مرغ جام کنفدراسیونها شیلی آلمان alman shili

مرغ: جام کنفدراسیونها شیلی آلمان alman shili jam کنفدراسیونها varzeshi-Football bein –

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی زمینه ‏های مفسده اداری و مالی باید برطرف شود / کرباسیان

چهارمین نشست شورای هماهنگی حراست های وابسته و تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل این وزارتخانه برگزار شد.&nbsp

زمینه ‏های مفسده اداری و مالی باید برطرف شود / کرباسیان

کرباسیان: زمینه ‏های مفسده اداری و مالی باید برطرف شود

عبارات مهم : اقتصاد

چهارمین نشست شورای هماهنگی حراست های وابسته و تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل این وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت اقتصادی و دارایی، مسعودکرباسیان طی سخنانی با بیان اینکه همت همه باید زیاد کردن رضایتمندی اقتصادی مردم باشد، اظهار داشت: امنیت اقتصادی با رشد سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار اتفاق می افتد.

وی ضمن تایید انتظارات به حق مردم جهت ارتقای قابل توجه رفاه اجتماعی تصریح کرد: ما کشور ثروتمندی هستیم و از این ثروت ها باید در جهت ایجاد منابع مالی و تامین توقع رفاه و آسایش در خور مردم استفاده کنیم.

زمینه ‏های مفسده اداری و مالی باید برطرف شود / کرباسیان

وزیر اقتصاد با اشاره به گزارش مدیران حراست ها از کارها انجام شده، تصریح کرد: حراست ها به صورت تخصصی به حوزه گلوگاه های مفسده و آسیب ورود کرده اند و کارهای ارزنده ای صورت گرفته است ولی نباید به این مقدار بسنده کنید.

کرباسیان تاکید کرد: باید ابعاد تخصصی این کارها را با رویکرد پیشگیرانه گسترش و راهکارهای مورد نیاز را ارایه نمایید.

چهارمین نشست شورای هماهنگی حراست های وابسته و تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل این وزارتخانه برگزار شد.&nbsp

وی افزود: حراست باید از نیروهای ارزشمند و دارای استعداد صیانت نماید و جهت رشد و ارتقای جایگاه آنان همت گمارد و از سوی دیگر مواظبت کند که افراد بی لیاقت و ناتوان بر اساس سفارش در مصدر امور قرار نگیرند.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه حراست ها باید جهت محافظت از بعضی مدیران ارزشمند که به ناحق مورد تهمت و افترا قرار می گیرند، کارها مؤثری انجام دهند گفت: حراست ها باید جهت برخورد با فساد هرگونه ملاحظه و اغماض را کنار بگذارند.

کرباسیان ضمن تشریح الزامات ابلاغ شده است از سوی مقام معظم رهبری و همچنین مدیر جمهور جهت مقابله همه جانبه با زمینه های فساد زا، خاطرنشان کرد: زمینه های مفسده اداری و مالی باید برطرف شودو کاری کنید که موقعیت فساد فراهم نشود.

زمینه ‏های مفسده اداری و مالی باید برطرف شود / کرباسیان

وزیر اقتصاد ضمن تشریح اهمیت اصلاح نظام مدیریتی گفت: ما باید چرخش مدیران و مسئولیت ها را مهم بدانیم و انتظار می رود در این فرآیند جهت رشد زنان در سطوح مدیریتی سهم بیشتری قائل شویم.

وزیر اقتصاد با طرح این پرسش که آیا به جوانان اعتماد نمی کنیم و مقررات دست و پا گیری وجود دارد که اجازه نمی دهد جوانان مسئولیت های مهم را بر عهده بگیرند، اظهار داشت: به صراحت می گویم حراست باید استعدادهای مدیریتی جوان را شناسایی و معرفی نماید.

چهارمین نشست شورای هماهنگی حراست های وابسته و تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل این وزارتخانه برگزار شد.&nbsp

کرباسیان ضمن بر شمردن اهمیت دولت الکترونیک و نقش آن در زیاد کردن بهره وری و جلوگیری از مفاسد گفت: وزارت اقتصاد مهمترین وزارتخانه ای است که به تمامی اطلاعات و سیستم ها مانند مالیاتی، گمرکی، بانکی، بیمه، حسابرسی و بازار سرمایه دسترسی دارد و همه اینها هر بهانه ای را جهت اهمال در مقابله با فساد از ما می گیرد ضمن این که باید توجه داشت حساسیت براق سازی در بازار سرمایه از سایر بازارها زیاد است.

وی افزود: چاره کار این است که پیگیری شود دولت الکترونیک و سامانه های بانک اطلاعاتی به درستی به آخر برسد و قابل بهره برداری باشد.

زمینه ‏های مفسده اداری و مالی باید برطرف شود / کرباسیان

وزیر اقتصاد تکریم مردم و نقش حراست ها در تضمین حقوق مردم را در دستگاه ها مهم برشمرد و گفت: حراست ها حقوق شهروندی را با تمام توان پاس بدارند لیکن همانگونه که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند، مردم ولی نعمت ما هستند.

وی خاطرنشان کرد: جهت مشکل ها و جنگ مردم را می خواهیم و ولی نعمت خود می دانیم ولی موقعی که بحث رعایت حقوق آنها می شود اهمال می کنیم، این پذیرفتنی نیست و باید همه را پاسخگوی حقوق شهروندی مردم کنیم.

کرباسیان همچنین ضمن اشاره به گزارش مدیران حراست ها در جهت تکالیف خود بیان اظهار داشت: هماهنگی و همکاری حراست های دستگاه های ذیل وزارت اقتصاد با هم مورد نیاز و مهم است و این امر با ایجاد هم افزایی می تواند ابعاد ناپیدای فساد را کشف کند.

در آخر وزیر اقتصاد ضمن تقدیر از تلاش های مرکز حراست وزارت اقتصاد گفت:ارتباط حراست با کارکنان باید خوب و سازنده باشد و همکارانی که دغدغه یا مشکلاتی دارند، باید از ظرفیت حراست جهت حل پرسشها خود استفاده کنند.

در ادامه این نشست صالحی، مشاور وزیر و مدیر مرکز حراست، ضمن قدردانی از حضور صمیمانه وزیر اقتصاد در جمع مدیران حراست اظهار داشت: حراست ها تمامی اهتمام خود را به کار بسته اند تا تکالیف خود به خاص مسئولیت های شناسایی آسیب های موجود در فرآیندها که منجر به فساد می گردد و آسیب زدایی در دستگاه ها عملیاتی شود.

وی با برشمردن رئوس کارها مرکز حراست و حراست های تابعه و وابسته جهت مقابله با آسیب ها و فساد، به تشریح بعضی پرونده هایی که منجر به کشف مفاسد مالی و پیشگیری از ورود زیان به بیت المال شده است است پرداخت.

در ادامه رؤسای کمیته های بانکی، بیمه ای، مالی و فن آوری اطلاعات به تشریح دست آوردهای خود و جمع بندی نتیجه های حاصله پرداختند.

واژه های کلیدی: اقتصاد | اقتصادی | وزیر امور اقتصاد | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz